1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
محصولات مبلغ فاکتور
0 تومان 0
نمایش سبد خرید نمایش محصولات

تلفن تماس

 

شماره تماس همراه:

09196600305

09196600502

شماره تماس فروشگاه:

04532828090

فهرست محصولات

تبلیغات بنری

instagram shekariran

telgram shekariran com

aparat logo shekariran

camp88 binoculars

camp88

نرخ ارز، طلا، نقره

آمار سایت

تفنگ بادی

  کلیاتی در مورد تفنگهای بادی:

 

تفنگ بادی وسیله ای است که با پرتاب گلوله از طریق گاز یا هوای فشرده عمل می کند،اين عمل در سلاحهاي گرم با انرژي ناشي از سوختن باروت انجام میشود.

 

      تاریخچه:

 تاریخچه تفنگ های بادی مربوط میشود به 125 سال بعد میلاد مسیح و هم اکنون قدیمی ترین تفنگ بادی مکانیکی که به حدود سال ١۵٨٠ بر می گردد در موزه لیوروستکمر در استکهلم نگهداری می شود. در قرن هفده برای شکار حیوانات شکاری بزرگ مثل گراز و آهو از تفنگ های بادی کالیبر ٧.۶ و١٣ میلی متری استفاده می شد. در این نوع تفنگ ها برای پر کردن مخزن از یک پمپ استفاده می شد که سرعتی ٢٠٠ تا ٣٠٠ متر بر ثانیه به پرتابه آن می داد. پس از آن سلاح های گرمی را طراحی کردند که بسیار کم صدا تر از کالیبر های مشابه بوده و دود و آتش نداشتند

 بعضی از علاقه مندان تفنگ های بادی بر این عقیده بودند که این تفنگ های میتوانند جایگزین سلاح های گرم باشند اما تفنگ های بادی آن زمان به تکامل نرسیده و ضعیف بودند و بسیاری از سربازان روستایی که تا آن هنگام هیچ وسیله مکانیکی پیچیده تر از درشکه ندیده بودند نمی توانستند از آنها بدرستی استفاده و نگهداری کنند.

 اما این وسیله سودمند در دست سربازان ماهر بسیار مفید بود. فرانسه، اتریش و ملل دیگر تیر اندازان ماهری داشتند که تفنگ های بادی را تفکیک و جداسازی می کردند. تفنگ بادی اتریشی مدل ١٧٨٠ به نام ویندبوخس (به معنی تفنگ بادی ) را تایرلز ساعت ساز در سال ١٧٧٨- ١٧٧٩ و بارتولومس گیراندونی مکانیک و تفنگ ساز بسط و بهبود دادند. این تفنگ اتریشی حدود ١٠٢ سانتی متر طول و ۴.۵ کیلوگرم وزن داشت که تقریباً هم اندازه و هم وزن تفنگ های فیتیله ای جنگی بود و ماشه ١٣ میلی متری داشت. قنداق هوای آن قابل تفکیک و گرزی شکل بود. تیر اندازان ماهر یک فشنگ را در حدود سی ثانیه شلیک می کردند که این رکورد در مقایسه با تفنگ هایی که از سر لوله مسلح می شدند یک رکورد بسیار عالی بود. هر تير که در فاصله صد قدمی شلیک می شد به سوراخ شدن٣ سانتی متری تخته چوبی می انجامید. اما به سختی می توان گفت که قدرت آن برابر با تفنگ های کالیبر ٩ میلی متری امروزي است. یک مخترع ژاپنی به نام کنیموتو حدود سال ١٨٢٠ یاعث بهبود عملکرد تفنگ بادی شد. در حدود سال ١٨٢٠ کنیموتو ایکانسای بسیاری از روش های تولید تفنگ بادی را گسترش و بهبود بخشید و تفنگ بادی ای بر مبنای دانشی که از اروپا کسب کرده بود ساخت.

 امروزه معمولا تفنگ های بادی به علت مسائل ایمنی و محدودیت های قانونی از قدرت کمی برخوردارند و از تفنگ های بسیار قوی فقط برای شکار استفاده میشود. این تفنگها توانایی شلیک تا بیش از ٣٣٠ متر بر ثانیه که تقریبا برابر با سرعت صوت است را دارند. در برخی کشورها هنوز تفنگ بادی جزء سلاح های گرم طبقه بندی می شود و بنابراین شلیک با آن در مناطق مسکونی ممنوع می باشد. تفنگ های بادی بسیار دقیق هستند و در شلیک به هدف در مسابقات المپیک که توسط فدراسیون بین المللی تیراندازی برگزار میشود به کار برده می شود.

 موارد استفاده :  تفنگ های بادی اصولاً برای شکار، تیر اندازی تفریحی، و رقابت های ورزشی استفاده می شوند.

 

مقالات دیگر...

  1. قیمت تفنگ


nbsp;